Adélka ze Štěnkovského lesa

Dobrou noc!

Adélka byla velice nadějná mladá fena, miminko z vrhu A a naše chovatelská "naděje". Bohužel nás opustila v obrovských bolestech a mukách, když ji někdo otrávil Furadanem...

Adélka ze Štěnkovského lesa plemenná kniha on-line

Zastrčit jazýček!

Aisa z Habrtěnek x Swallowsflight Brown Indian Johnes

V1 CAJC, 2x V3, OVVR, DKK 0/0

V současné době má za sebou již dvě výstavy s výbornými výsledky. Na klubové výstavě se umístila výborná 3., na národní výstavě v Brně zvítězila mezi šesti fenami výborná 1.CAJC!

Posudek od zahraniční rozhodčí z KV Brno Žebětín:

Velmi samičí typ, pěkná hlava, dostatečný krk a přední zaúhlení, pěkné předhrudí, dobré kosti, vzhledem k věku pěkné tělo, pěkné zaúhlení pánevních končetin, dobrá kvalita srsti, výborná povaha, pohyb v pořádku.

Je standardně vychovaná jako terapeutický pes, aby byla použitelná místo Aisinky. V roce 2007 absolvovala test povahy u spol. Svopap (více zde). Již běžně navštěvuje klienty, používám ji i jako druhého psa při technice polohování (klient leží a pejsci leží u něj ze stran a prohřívají ho). Je velice láskyplná o něžná, použitelná i pro nejmenší děti. Je nejkontaktnější ze všech mých fen. Pro Aisinku bude prioritní při canisterapii donutit klienta k aktivitě ať strkáním míčku do rukou, sundávání bačkorek apod., Adélka na to jde odjinud. S andělským výrazem bude cpát čumáček do spastických rukou, bude se k Vám něžně tisknout, aniž by šla odtrhnout a než se nadějete, bude se Vám pokoušet ač marně poskládat na klíně:-)

Je velice přínosné pro kvalitu práce, když je možné volit z více psů. Pro klienta se vytvoří krátkodobý návrh canisterapeutické činnosti a vyzkouší se, která z fen mu bude vyhovovat více. Na základě interakce se psem, který pro něj bude vhodnější, je možné stanovit cíle dlouhodobější a konkretizovat didaktické postupy.

Adélka a poslední podzimní sluníčko Jazyk na vestě po plavání Adélka záchranářka

 OVVR absolvovala s mým mužem se ztrátou pouhých tří bodíků, které ztratila kvůli chybě psovoda:-(

Jelikož ji práce velice baví a příjemně se s ní cvičí, budeme se snažit pokračovat ve výcviku a snad (pokud to nebude brzdit neschopná vůdkyně Macháčková:-) budeme pokračovat na loveckých zkouškách vyššího typu. Adélko, měj se mnou trpělivost, taky se to snad časem naučím:-)!


Dne 10.8. 2008 byly všechny naše sny a plány s Adélkou nenávratně roztrhány... Adélka byla otrávena...


Adélka...Adélka...Adélka...

Publikováno: 26.9.06 8:34 | Připojená galerie: Adélka ze Štěnkovského lesa | Kategorie: S láskou vzpomínáme...