Aisa z Habrtěnek

Swallowsflight Jetblack Imposing
Naše první a nejstarší fenka FCR Aisinka. V prosinci 2009 po torzi žaludku odešla za Adélou do psího nebe. Moc se nám stýská... Nikdy nezapomeneme, jakými krásnými společnými chvílemi jsi obohatila náš život!

Aisa z Habrtěnek
2xVD1, VD3, V1 res.CAC, DKK 1/2 

Argo ze Šidláku, DKK 0/0                          x                     Aura z Pohádky máje, DKK 0/0
V, 15x V1, 3x V2, 2x VTM,                                                       V1 CAJC, OVVR II.c.  
2x CAJC, 2x res. CAC, 9x CAC, CACIB, BOB
OVVR I. cena, ZV I. cena, PZ I. cena,
KSZVP I. cena res. CACT, KPZ II. cena,
KSZVP I. cena, KPZ III. cena

MVP Mladá Boleslav

 

Vybírala jsem jí speciálně na canisterapii. Byla štěňátko z prvního vrhu, bývalí majitelé se pejskům opravdu svědomitě věnovali, štěňátka měli do poslední chvíle doma. Aisinku jsem si brali poměrně brzy, abychom zajistili kvalitní socializaci a silnou vazbu na člověka. Už jako miminko byla velice snaživá a láskyplná, na flata se vyznačovala velice klidnou povahou. Je 100% neagresivní a již několikrát nám dokázala své charakterové kvality jako profesionální "teta" při výchově příchozích cizích štěňátek.

Aisa MVP BrnoAisinkaAisinka cvičák

Na roce absolvovala OVVR s plným počtem bodů, v I. ceně. Pokud zabrousíme do výstavní kariéry, nikdy se neumístila hůře než čtvrtá, je držitelkou výborná res. CAC z mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavy. Další ocenění 2x VD1, VD3, V2, res. CAC.

Otcem je JCH a CH ČR Argo ze Šidláku (V, 15x V1, 3x V2, 2x VTM, 2x CAJC, 2x res. CAC, 9x CAC, CACIB, BOB). Matka Aura z Pohádky máje je dcerou významného FCR Melody Makers Hope of Liberty (PJ, CAJC, OJ, 5x CAC, CWC, 5x CACIB, 3xBOB Klubový vítěz, Vítěz Opole)

Kvůli profesnímu uplatnění jsem nějak výrazněji nevystavovali a po dovršení 18 měsíce se mnou utvořila "canisterapeutický tým".

Nevidomý LeošekCT v OlešniciPekelné soustředění...

Aisinka Vás na první pohled odhadne. Když k nám někdo přijíždí, slyším ji hlídat. Nejdřív štěká zpola výhružně, nádherně chlupatý ocas nese vysoko vzhůru. Vyhlédnu z okna a vidím, že hlídací rituál je sem tam nenápadně přerušen divokým vítacím tancem a otočkami dokola kolem své osy všema nohama ve vzduchu hodné profesionálního kaskadéra. Ale návštěva je ještě hodně daleko a Aisinka se vždycky včas vzpamatuje a znovu ohlašuje vetřelce. Jak se však dotyčný přibližuje k chalupě, slyším, že tón štěkotu leze rychle po stupnici výš, jako by říkala: "Už jsou skoro tady, honem pojď sem zakročit, honem!"... A návštěva je skoro už u branky... Aisinka se naposledy ve víru podivného štěkacího tance ohlédne, jestli jsem náhodou nepřišla a nezachráním situaci, a jako by říkala: "už to nevydržííím, nedá se nic dělat!! Musím jít!", přestane štěkat a vyletí jako střela vstříc cizákům. "Ahooooj!! Já jsem Aisinka, honem mě musíte mazlit!!" :-)

Vždycky mě fascinuje, jak jsou flati charakterní. Vyrazíme s Aisinkou do práce s připraveným programem. Když přijde klient, je samozřejmě skoro vždy celý program k ničemu a musíme improvizovat. Aisinka si připraví vybavení a hračky a čeká. Klient nereaguje, někdy jen tak sedí na posteli a nemá náladu. To pro ni nehraje roli. Nejdříve mu na klíně přistane míč, poté plyšák a naposledy vodítko. Položí mu hlavu na stehno a upřeně se dívá. Že by dnes nic? Nikdy!
Sedím a pozoruji situaci..
Aisinka podá spadlou bačkorku. Zase nic. Chvíli nerozhodně sedí, díváme se na sebe.
Pes sám pracuje. Vždycky jsem zvláštně paralyzovaná, když to znovu a znovu pozoruji a báchorka o pánech tvorstva je rázem pryč...
Aisi to nedá a vyráží do boje s těžkým kalibrem. Nejdřív se Vám nacpe pod nohy, když sedíte. Projede "skrz", čímž docílí toho, že se málem svalíte dolů a všimnete si jí. A pokud ani tohle nezabere, tak se do Vás pustí s opravdovou profesionální vervou. Opatrně zjistí, kolik máte prstů na nohou a chytne Vás za ponožku. Než se nadějete, tahá Vás za nohu a během pár vteřin Vám svlečená ponožka přistane na klíně. To nevydrží nikdo a obě se těšíme z úsměvu. Práce může začít...

 

Publikováno: 18.8.06 21:14 | Připojená galerie: Aisa z Habrtěnek | Kategorie: S láskou vzpomínáme...