Alfík ze Štěnkovského lesa

Asta
Zprávy z nového domova o Alfíkovi - Atrejkovi.

(červen 2010) Dobrý den,

tak jsme se nakonec nechali ukecat a včera jsme přeci jen nastoupili k mezinárodní zkoušce způsobilosti záchranného psa RH-E (IRO). Přestože bylo neskutečný vedro, které ovlivnilo výkon mnoha psů, Atrejek dokázal, že je ochoten pracovat i v téměř tropických podmínkách a zkoušku jsme složili nejlépe ze čtyř psů, kteří ji skládali. Výsledné skóre 182 bodů (z 200) znamenalo známku velmi dobře. Výbornou a 94 bodů jsme získali za speciál - pachové práce - zvolila jsem variantu plošného vyhledání a 88 bodů (dobře) jsme získali na poslušnosti. Jsme na Atrejka moc pyšní, je to pracant každým coulem - ochotný a samostatný a teď už mu opravdu dopřeji ty slíbené prázdniny :-)).
Začátkem srpna pojedeme na vodní záchranářský výcvik - to pro něj bude něco úplně nového, tak se moc těším a na podzim zkusíme buď zkoušku plošného vyhledávání nebo sutiny - uvidíme jak budeme mít natrénováno. z výstav to vypadá na domácí karlovarskou výstavu a zřejmě mezinárodku v Mladé Boleslavi nebo podzimní Budějovice. Bylo by fajn, kdyby jsme se někde potkali, aby jste mohli vidět jaký šikula a krasavec vyrostl z vašeho odchovance. Lepšího pejska jsme si snad ani nemohli vybrat :-)

P.S. maličko fotek z RH-E zde : http://holandskyovcak.rajce.idnes.cz/RHE_6.6.2010/


(květen 2010) Dobrý den,

Tak jsme si říkali, že je načase opět se ozvat, jak se nám daří a taky se trochu pochlubit :-).
Minulou neděli jsme s Atrejkem složili vstupní záchranářskou zkoušku podle národního zkušebního řádu. Na to, že se jedná o vstupní zkoušku a většinou ji absolvují mladí psi, je to zkouška dost náročná a hlavně dlouhá (čtyři oddíly). Atrejek toho měl ke konci plné zuby a s ním i panička :-).
 Nejprve jsme vyrazili na stopu – Atrej byl podle mého názoru úžasnej, dostal plný počet bodů za sledování stopy, za lom i za označení osoby. Body jsme ztratili na nasumování pachu (Atrej prostě sumovat nebude) a na označení předmětu, kdy předmět zalehl, ale než jsem k němu došla, vstal. Stopu jsem tedy zmákli za 43 bodů (z 50).
Poté následovala poslušnost – plný počet bodů za štěkání na povel a za dlouhodobé odložení s rušivými vlivy a střelbou. Na aportu jsme ztratili 2 bodíky za překousnutí a za menší oblouk, který si Atrejek vystřihl po cestě zpět. Ovladatelnost na vodítku byla celkem roztěkaná a korunu jsme tomu nasadili polohami u nohy (ačkoliv tam jsem nečekala žádný problém), Atrejek vstal vždy jen na chvilku a hned si zase sedl, takže poslušnost 39 bodů (z 50).
To, co se stalo během překážek mě mrzí moc a je to moje velká chyba! Navedla jsem Atreje špatně (šikmo a příliš blízko) na skok vysoký a na povel vpřed, mi Atrej výšku oběhl a absolvoval místo ní rouru, což znamenalo naši první (a doufám, že poslední zkouškovou) nulu. Za plný počet bodů jsme absolvovali průchod rourou (ještě aby ne, když ji absolvoval dvakrát :-)), srážka jednoho bodu byla u kladiny a skoku dalekého za nepřesné přiřazování k noze a 7 bodů jsme získali za pohyblivou lávku na sudech (, která byla opravdu hodně pohyblivá a Atrej se rozhodl z ní seskočit dříve, těsně před tím, než se celá rozpadla). Překážky nakonec s odřenýma ušima za 35 (z 50 bodů).
A na závěr speciál – to už byl Atrejek mírně protivnej a panička taky :-). Za plný počet bodů přechod nepříjemného materiálu a přímé označení osoby ležící v terénu, bodík ztráta za změnu polohy během dopravy na přívěsu, jinak kontakt se dvěma cizími osobami (nasazují náhubek a botičku a přenášejí psa) naprosto bez problému a dva bodíky ztráta za průchod rušným prostorem, kde jsem použila povel navíc. Speciál tedy 47 bodů (z 50).
Celkové skóre 164 bodů (z 200) znamenalo splnění zkoušky za dobře.

Měla jsem v plánu ještě za 3 týdny mezinárodní vstupky RH-E, ale myslím, že dám Atrejkovi oraz a půjdeme je až na podzim – nechci na něj tlačit a ty ZZZ byly opravdu hodně náročné. Teď bychom rádi objeli zase nějakou tu výstavu, tak snad budeme úspěšnější než vloni. Mimochodem gratulujeme Artičce ke krásnému výsledku z výstavy v Hradci!

Jinak kromě ZZZ má Atrej složenou i ZOP (vloni na podzim) na výbornou (90 bodů ze 100). Fotky z obou zkoušek najdete na http://holandskyovcak.rajce.idnes.cz/ .


Dobrý den,

říkali jsme si, že jsme se Vám dlouho neozvali, jak se nám daří s Alfem (aka Atrejkem - jak mu říkáme :-)

Alfík u nových majitelůAlfík u nových majitelůAlfík u nových majitelů

Pejsánek nám roste jako z vody - má 29 kg, je strašně akční, veselej, hravej a poslušnej! což stále vnímáme jako malý zázrak, potom co jsme si užívali s naším předchozím pejskem (křížencem podenca ibizenca). Zrovna nedávno jsme na procházce potkali volavku sedící na poli a Atrejek nejen že nevyběhl ji zavraždit, ale s úsměvem naklusal (na povel) k noze. To jsou chvíle, kdy stále ještě nevycházím z úžasu :-)

Alfík u nových majitelů Alfík u nových majitelůAlfík u nových majitelů


Na podzim jsme ukončili návštěvy ostrovského cvičáku a teď jezdíme do Karlových Varů, zatím na poslušnost a poté bychom se rádi s Atíkem věnovali záchranářskému výcviku, na který je tento cvičák zaměřený.

 Alfík u nových majitelůAlfík u nových majitelůAlfík u nových majitelů

Potom, co jsme viděli stránky Márdiho a Airinky, udělali jsme Atrejkovi alepoň rajče, tak se můžete mrknout na pár fotek (zatím tam jsou jen do 5 měcíců, ale postupně podle času je doplníme) http://holandskyovcak.rajce.idnes.cz/

Publikováno: 13.2.09 21:14 | Připojená galerie: Holandský ovčák - Brita | Kategorie: A vrh