Juditka - selátko sirotek

Ze zimního vrhu se povedlo zachránit pouze jediné selátko. Když už ho člověk našel živé, snažili jsme se udělat vše proto, aby svůj boj vybojovalo až do konečného vítězství. Co nám z malé prasečí potvůrky vyrostlo a jak se nám vedlo se dočtete dále.

29. 12. 07
Dnes měl být původně slavnostní den, protože se nám narodila selátka. Bohužel se celá situace vyvíjela podstatně jiným směrem a nakonec se nám podařilo zachránit pouze poslední narozené - prasničku. Když jsem jí vystydlou odnášela dovnitř, moc nadějí jsem jí nedávala.
O několik hodin později se ale tvářila již o mnoho lépe.

První krmení: 

 

30. 12. 07
Tak Juditka (i já, po dvouhodinovém vstávání:-) se dožila druhého dne a zatím se má čile k světu. Běhá už jako čert a dává hlasitě najevo svůj názor (o což mnohdy, zvláště v nočních hodinách, nestojím:-) Vzala nás jako adoptivní rodiče za vděk a zuřivě hledá, odkud z nás poteče mléko. Je to velice zvláštní pocit - masáž ledovým prasečím rypáčkem - ještě že je tak malá:-)

 

12. 1. 08 
Trochu jsme se teď odmlčeli... Juditka dostala zápal plic a museli jsme každý večer píchat antibiotika. Naštěstí zápas s nemocí vyhrála a jak se jí daří, můžete vidět tady:

 

17. 2. 08
Juditka roste a roste. Co nejdříve Vám připravím úsměvné vyprávění, jak nás terorizuje. Jestli si člověk myslí, že je jeho pes osobnost, měl by si pořídit selátko. To je teprve potom zábava:-) Jelikož vyrostla na piškotkách s mlékem a medem, odmítá jíst zarputile cokoliv jiného, i když jí podstrojujeme ovoce, vojtěžkové granule pro prasátka, apod. Také již "zdomácněla", takže vyhazuje pejsky z pelíšků, bere jim hračky, když má dlouhou chvíli, tak se jim pokouší okusovat nohy a vyzývá je na hru na honěnou... Už aby bylo jaro a člověk se na ně mohl dívat venku, ne za kamny v obýváku:-(

Dobrou noc!Dobrou noc!Juditka se kamarádí

7.3.08

Juditce přibyli sourozenci a čeká jí společně s nimi odstěhování k ostatním prasátkům do chlívku. Osud má zpečetěn tím, že mě šokovalo, jak nám v porovnání s čerstvě narozenými miminky už hrozně vyrostla:-)

 Barčiná miminka 2008 s Juditkou JudytkaBarčiná miminka 2008 ihned po narození


16.3.08

Měli jsme velkou návštěvu. Přijela nás navštívit rodina Hofmanových se svými dětmi. Během jejich minulé návštěvy se Juditka narodila a tak si jí všichni postupně museli pochovat, aby vyzkoušeli váhový rozdíl "na vlastní kůži":-)  Juditky je už velká holka a dnešní noc trávila s ostatními prasátky poprvé v chlívku. Prasečí teror v domácnosti skončil:-))!

 

Publikováno: 7.3.08 18:24 | Kategorie: Vietnamská prasátka